Норми нічних годувань
⠀
Думаю, багато з вас зустрічали в мережі таблички, як в каруселі, де вказані норми нічних годувань діток по віку.
⠀
Наскільки їх вважати адекватними? Чи всі діти мають так їсти? А якщо ваша дитина прокидається частіше - це теж норма чи вже патологія?
⠀
⠀
Почнемо з хорошої новини. Вона полягає в тому, що всі діти різні. І якщо ваш малюк не вписується в якусь табличку, це не завжди означає, що щось не так. Іноді це просто варіант індивідуальної норми.
⠀
Але є і погана новина. Чим більше нічних пробуджень у дитини і у дорослого, тим неякісніший сон. А неякісний сон = неякісне відновлення = зниження імунітету, пізнавальних функцій, рівня енергії в цілому.
⠀
У чому небезпека поганого сну, якщо такі ночі тривають постійно протягом кількох місяців? Якщо не років 🥺
⠀
Спочатку тривала депривація сну призводить до
▪️постійного відчуття втоми та сонливості, нестачі енергії;
▪️розсіяності, незграбності;
▪️проблем з концентрацією уваги;
▪️падіння гостроти зору;
▪️запаморочення, головного болю;
▪️дратівливості;
▪️гіперактивності.
⠀
Чим довше вона триває, тим вірогідніші
▪️зниження здатності аналізувати інформацію;
▪️проблеми з пам’яттю;
▪️втрата відчуття реальності;
▪️тремор кінцівок;
▪️у дорослих часто набір ваги.
⠀
В найскладніших випадках можуть розвиватися
▪️клінічна депресія;
▪️галюцинації;
▪️підвищений ризик виникнення цукрового діабету та фіброміалгії (K Spiegel et al, 2005, 1999), серцево-судинних, ендокринологічних захворювань,
⠀
Важливо розуміти, що якщо дитина спить, наприклад, свої “табличні” 11 год нічного сну, але має 10+ пробуджень, які фрагментують її сон, вона може мати усі ознаки недосипу. Тобто кількість не дорівнює якості.
⠀
І не забуваємо, що це ж не просто дитина прокидається. Мама прокидається часто разом з нею.
⠀
Повернемось до таблички з каруселі. Її джерело - babysleepsite com. Але різні варіації без проблем можна знайти і в інсті.
⠀
Перш ніж коментувати, скажу важливу річ.
⠀
‼️Якщо у вашої дитини більше годувань груддю, ніж в табличці, ви не бачите у малька, А ТАКОЖ У СЕБЕ, ознак накопиченого недосипу, вас все влаштовує - все ок. Ймовірно, не варто перейматися через “не табличний сон”.
⠀
Якщо ж це вас турбує, давайте розберемося детальніше.
⠀
Якщо ваш малюк годується сумішшю і часто їсть суміш вночі (інтервал менше, ніж що 3 год), потрібно обов’язково аналізувати ситуацію, щоб не було переїдання, що є прямим ризиком ожиріння.
⠀
Для дітей на виключному ГВ ожиріння від переїдання грудним молоком не актуальне, згідно з даними наукових досліджень.
⠀
У віці 0-3 міс на ГВ ми завжди говоримо про годування на вимогу. У когось це 1-3 рази за ніч, а у когось щогодини. Обидва варіанти є нормою.
У діток на суміші зазвичай це годування що 3 год протягом усієї доби.
⠀
В 3-4 місяці деякі малюки вже можуть витримувати трішки більші інтервали між годуваннями як вдень, так і вночі. Тому кількість годувань може бути в рамках 3-4 на ГВ та 2-3 на ШВ.
При цьому збільшення кількості годувань чи пробуджень вночі може бути наслідком як регресу сну 4 місяців, так і особливостей розвитку малюка. Коли вдень дитина їсть менше, бо ж навколо все таке цікаве навкруги!
⠀
За даними Британської служби охорони здоров’я (NHS) та деяких досліджень (Breastfeed Med., Amy Brown et al, 2015), діти у віці старше 6 місяців, які отримують достатньо харчування протягом дня, можуть як спати всю ніч, так і мати 1-2 нічні годування.
⠀
Тож цифри з таких табличок мають цілком наукове обґрунтування. А значить, якщо ваш малюк прокидається вночі частіше, це означає, що з цим можна працювати, якщо ви маєте запит на скорочення кількості нічних пробуджень.
Це не якісь вигадані консультантами по сну цифри зі стелі, а наукові дані 🧐
⠀
Як можна скоротити кількість нічних пробуджень?
Про це ми розповідаємо на індивідуальних консультаціях та на курсах по сну “Сон в радість” та спеціалізованому “Сон в радість 12+”.
Записатися на консультацію або придбати курси та почати висипатися, маючи сили та хороший настрій кожного дня, ви можете за посиланням.
За промокодом BLOG10 ви отримаєте знижку 10% на придбання курсу 🤗
Yorumlar