Чи можна годувати груддю дитину з жовтяницею?
Щоб не ходити кругами, відповідь однозначна: МОЖНА І ДУЖЕ НЕОБХІДНО!
⠀
А тепер по порядку.
⠀
Згідно клінічного протоколу 255 МОЗ України:
👉Неонатальна жовтяниця (жовтяниця новонароджених) розвивається у 60% у доношених новонароджених і у 80% у недоношених дітей.
👉Фізіологічна жовтяниця, що проявляється після 36 годин життя дитини, характеризується підвищенням рівня загального білірубіну сироватки крові не вище 205 мкмоль/л.
⠀
Така жовтяниця найчастіше зумовлена особливостями розвитку та метаболізму новонародженого в цей період життя.
Фізіологічна жовтяниця може мати як неускладнений, так і ускладнений перебіг, тому вимагає ретельного спостереження за станом дитини☝
⠀
‼А ЗАРАЗ НАЙВАЖЛИВІШЕ‼
Догляд за новонародженим з неонатальною жовтяницею👇
⠀
✅ Забезпечення частоти годування грудьми ❗️принаймні ❗️8-12 разів на добу без нічної перерви дозволяє знизити ризик розвитку дефіциту калорій та/або дегідратації дитини і таким чином посилення гіпербілірубінемії.
При цьому важливо зазначити, що тут потрібен не сам факт ПРИКЛАДАННЯ дитини, тобто знаходження біля груді. А смоктання і ВИСМОКТУВАННЯ молозива і молока. Що забезпечується правильним прикладанням.
⠀
⚠️Оральне призначення новонародженим з жовтяницею води або глюкози НЕ запобігає розвитку гіпербілірубінемії та НЕ зменшує рівня білірубіну сироватки. Більше того, не є доказовим способом зниження рівня білірубіну в крові.
⠀
При неможливості забезпечення адекватного грудного вигодовування доцільно догодовувати дитину зцідженим грудним молоком або молозивом ті ж самі 8-12 разів на добу. У разі, якщо кількість отриманого грудного молока не може забезпечити необхідний добовий об'єм рідини, можливе призначення суміші. Яку потрібно давати не з пляшки, а альтернативними способами догодовування. В пологовому найзручнішим є використання пальцевого догодовування з використанням шприца без голки.
⠀
Якщо говорити про використання медикаментозної терапії, то на сьогодні немає науково-доказової бази для рутинного застосування медикаментозних препаратів в лікуванні неонатальної
жовтяниці. Укрлів, Галстена та інша народна творчість не підходить для використання у дітей та не впливає на перебіг жовтяниці.
⠀
Існує тільки два доказових та перевірених методи: фототерапія та замінне переливання крові.
Зверніть увагу, що під час фототерапії та на фоні жовтяниці малюки можуть бути більш сонними. Тому мама має чітко контролювати частоту прикладання та ефективність смоктання.
⠀
Ризик виникнення жовтяниці збільшується у разі:
▪️пізнього прикладання до груді;
▪️неправильного прикладання та неефективного смоктання;
▪️годування менше, ніж 8 разів на добу;
▪️використання пустушки.
⠀
Простими словами, дитині з жовтяницею вкрай важливо отримувати калорії, а не воду, тому що найбільше білірубіну виводиться з калом, а не з сечею.
⠀
Якщо ви вагітні, радимо обовʼязково пройти наш безкоштовний курс з підготовки до грудного вигодовування, щоб знати, як уникнути проблем з годуванням вже на старті 🤗
⠀
Якщо ж вам потрібна консультація з питань корекції прикладання, залиште заявку з за посиланням 💛
⠀
Comentários