Одразу хочеться сказати, що поділ молока на так зване переднє та заднє є умовним☝️, і зміна одного на інше відбувається дуже поступово.
⠀
Молочна залоза (.)(.) завжди працює в одному режимі і виробляє молоко з жирністю, яка міститься у так званому «задньому» молоці. А що ж таке тоді переднє молоко, запитаєте ви? ⤵️
⠀
У проміжках між годуваннями, молочна залоза виробляє певну кількість молока, і часточки жиру «прилипають» до стінок альвеол - місць, де йде стнтез грудного молока. А молоко, де частка жиру є меншою(«переднє»), поступово рухається вниз, заповнюючи порожнини молочної залози. Тобто ті місця, з яких одразу молоко потрапляє малюку в ротик внаслідок окситоцинового викиду. Таким чином і відбувається умовний поділ молока на «переднє» та «заднє».
⠀
Що потрібно знати?😎
⠀
➡️Рівень вмісту жиру в молоці напряму пов`язаний з наповненістю молочної залози.
Залежно від тривалості перерви між годуваннями і зміни груді, молоко на початку одного годування може бути жирнішим, ніж в кінці іншого годування☝️
⠀
➡️Дуже важливо, аби дитина перебувала на груді стільки часу скільки їй потрібно! Не варто обмежувати малюка в певних часових рамках смоктання, адже трапляються ситуації, коли ємкість грудв та кількість молока у жінки є досить великою і відповідно «переднього» молочка може назбиратися у проміжках між годуваннями досить багато. А для того, щоб отримати молоко з більшою жирністю, дитині потрібен час!
⠀
❓Які ймовірні ознаки дисбалансу отримання переднього та заднього молока:
- надмірне газоутворення;
- рідкі, зелені, пінисті випорожнення з підвищеним вмістом кислоти;
- знервованість та неспокій малюка;
- дитина часто просить груди.
⠀
✅Дозволяйте вашому малюку смоктати груди стільки, скільки йому необхідно, та орієнтуйтеся на загальне самопочуття дитини.
Comentarios