Ситуація, коли мами пов’язують часті капризи дитини з браком молока, є, на жаль, доволі частою. За якими ж ознаками можна 100% сказати, що малятку #маломолока?
⠀
Існує всього 2️⃣ достовірних показники:
- набір ваги;
- кількість сечовипускань.
❗️Все інше – показники НЕ достовірні❗️
⠀
✔️Набір ваги. В нормі має бути від 500 гр/місяць до 5 місяців та від 400 грамів надалі. Іншими словами, дитина має набирати від 125 грамів на тиждень.
✔️Сечовипускання. Мінімальна добова кількість – 8 сечовипускань. Середньостатистична норма – 12 і більше.
⠀
Що НЕ є вірними показниками:
💥дитина часто просить груди;
💥нема відчуття приливів, наповнення (не було чи зникли);
💥смоктання триває більше 40 хвилин;
💥плач чи вивертання на грудях до, під час чи після годування;
💥невелика кількість зцідженого молока чи його повна відсутність;
💥мала прибавка від зважування до/після;
💥у дитини бурчить животик;
💥та ще багато іншого.
⠀
😢Але зупинимось детальніше на плачі.
Всім дітям властиво плакати. А особливо в перший місяць, коли плач – єдиний доступний метод комунікації.
⠀
Коли дитина плаче, це не завжди значить, що вона голодна. Перш за все це потреба контакту з мамою. Малюк все своє внутрішньоутробне життя провів в тісному водному середовищі, з іншими звуками, відчуттями. А потім враз все змінилося! Нові запахи, звуки, світло, принципово новий тип дихання та їжі.
Щоб з усім цим справитись малятко проситься на руки до мами чи тата, щоб наблизитися до звичних внутрішньоутробних умов – тепла, тісних обіймів, знайомих запахів.
⠀
👉Цей так званий четвертий триместр вагітності триває 3 місяці. І ці місяці дитинка вкрай потребує бути поряд з дорослим, з мамою, татом. І кликати на поміч може переважно плачем.
⠀
🤱🏻Так, грудь часто допомагає. Але не є панацеєю.
⠀
👼🏻Дитині властиво капризувати, непокоїтися, плакати. У діток на рівні інстинктів закладено хотіти бути поряд з дорослим, бо саме від дорослого залежить виживання.
⠀
Тому не винуватьте грудь у плачах дитинки. Слідкуйте за вагою. І якщо вона в нормі, шукайте інші причини занепокоєння крихітки. Часто беріть на ручки. І не забудьте про всяк випадок перевірити прикладання!
Comments